yatay-isi-pompasi

Isı Pompası Sistemleri

Isı pompası, dışarıdan enerji verilmesi ile düşük sıcaklıktaki bir ortamdan aldığı ısıyı yüksek sıcaklıktaki ortama veren bir makinedir. Kışın ısıtma maksadı ile kullanılan ısı pompası, yazın da soğutma için kullanılabilir.

Bir ısı pompasının en önemli karakteristiği performans katsayısıdır (COP). Verimli bir sistemin COP değerleri tipik olarak 4’e eşittir, yani sisteme girilen her bir birim girdi karşılığında 4 birim enerji hasıl olur.

Soğutma makineleri ve ısı pompaları aynı çevrimi gerçekleştirirler fakat kullanım amaçları farklıdır. Isı pompasının amacı bir ortamı sıcak tutmaktır. Bu işlevi yerine getirmek için düşük sıcaklıktaki bir ısıl enerji deposundan alınan ısı, ısıtılmak istenen ortama verilir. Düşük sıcaklıktaki ısıl enerji deposu genellikle soğuk çevre havası, kuyu suyu veya toprak, ısıtılmak istenen ortam ise bir evin içidir.

Son derece çevreci bir çevrime ve çalışma prensibine sahiptir.

NIBE, Daikin, Samsung, LG, Hitachi, Panasonic ve diğer tüm markalara servis, bakım, bakım anlaşması hizmeti vermekteyiz.

Neden Isı Pompası Bakımı?

Kaliteli çalışma ortamı için insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden mikrop ve bakteri gibi mikroorganizmaların önlenebilmesi, Cihazın soğutma ve ısıtma kapasitesinin yüksek değerlerde olabilmesi ve en önemlisi cihaz arızalarının yüksek maliyetlerle karşınıza çıkmaması için ISI POMPASI bakımlarınızın mutlaka uzman ekipler tarafından düzenli olarak yapılması gerekmektedir Bakımı düzenli olarak yapılmayan cihazlar Yüksek enerji tüketimi Düşük verim çalışan personelinizin ve müşterilerinizin hastalanmasına sebep olur.

Soğutma çevrimi ile aynı çevrimi kullanan ısı pompaları enerji tasarruflarını muhafaza edebilmek, efektif çalışma performansı göstermek, arıza ihtimalini düşürmek için bakımı düzenli yapılması gereken cihazlardır. Uzman ekibimiz ile profesyonel bakım hizmeti sunmaktayız.

Plansız bakım ve Periyodik bakım anlaşmaları hizmeti sunmaktayız.

Bakım Sözleşmesi Yapıyormusunuz?

Soğutma – Isıtma – Sıcak Kullanım suyu ihtiyacı için kullanılan Isı pompaları için uygun fiyat ile periyodik bakım hizmeti vermek için periyodik bakım anlaşmaları yapmaktayız.Böylece cihazlarınızın tüm sorumluluğunu alıyoruz. Onlarca büyük kurum ve kuruluş ile chiller, klima santrali, fancoil, vrf ve rooftop klima bakım sözleşmesi ile çalışmaktayız.

RoofTop Yedek Parça

Klima santrali, Hassas klimalar, Paket hijyenik klima santralleri, Rooftop Klimalar, Chiller soğutma gurupları, Fancoil üniteleri, Vrf klima sistemleri, Soğutma kompresörleri, Hava Kurutma cihazları, Nem alma santrallerine ve Isı Pompalarına ait tüm yedek parça hizmet desteği sunmaktayız.

NIBE, Daikin, Samsung, LG, Hitachi, Panasonic ve diğer tüm markalara servis, bakım, bakım anlaşması hizmeti vermekteyiz.

Paylaş