yatay-merkezisupurgesistemi

Merkezi Süpürge Toz Emme Sistemleri

Konutlarda merkezi süpürge sisteminin kalbi olan RODELA ana vakum üniteleri, her türlü yapıya uygun olarak tasarlanmıştır. Ünite bodrum katta, garaja veya makine odasına monte edilebilir. Ünitelerin alt bölümlerinde kolay boşaltılan çöp kovası vardır. PVC boru tesisatı yoluyla ana üniteye emilen tozlar özel siklonik filtrasyon sistemi sayesinde kuvvetli bir dönme hareketine maruz kalırlar. Bu filtrasyon işlemi sırasında mikron yapıdaki partiküller egzoz çıkışı ile yapının dışına gönderilir. Süpürme işlemi bittiğinde motorun uyguladığı dönme hareketi sonlanır ve tozlar çöp kovasına düşerler.

Tek bir vakum ünitesi ( Süpürge Ünitesi ), vakum süpürge borulaması ile emiş hortumundan oluşan yarı otomatik süpürme sistemidir. Özellikle toza karşı alerjisi olanlar için ideal temizlik sağlar. Tek katlı daireler yanında dublex , triblex villalarda , çok katlı apartmanlarda , oto yıkama merkezlerinde ve otellerde çok konforlu bir temizlik sağlanır.Vakum ünitesi tek merkezde çalıştığından ses katlara ve odalara gelmeyecektir. Ev içerisinde emiş sesinden başka ses duyulmayacaktır.

Sağlıklı Tozsuz Temiz Hava
Merkezi süpürge sisteminde emilen hava tekrar yaşam mahaline verilmez. Hazneye emilen tozların mikron seviyesinde olanları eksoz ile dışarı atılır.

Pratiktir
Sistemde odadan odaya veya katlar arasında taşınan sadece emiş hortumudur. Makine ve makinaya ait kabloyu yanınızda taşımadığınızdan kullanımı pratiktir. Ayrıca aksesuar seti üzerinde bulunan parmak kumanda ile emiş motoru kumanda edilir.

Sessizlik
Ana emiş ünitesi yaşam mahali dışında kiler veya makina dairesinde yer alır bu nedenle motor çalışsa bile bu sesi duymazsınız. Ortamda sadece hava emiş sesi duyarsınız.

Daha Fazla Emiş Gücü
Vakum motorlarımız özel olarak vakum için imal edilmiş olup İtalya üretimidir. Motorlar modele göre 2 veya 3 fanlıdır ve emiş güçleri çok yüksektir.

Özellikle çok katlı villalarda , dairelerde ve konaklama tesislerinde klasik süpürgelerle süpürme işlemi birçok olumsuzlukları meydana getirir . Süpürge sesi , ince tozların bina içerisinde kalması ve makinaların bina içerisinde dolaştırılması büyük sorunlara yol açar.
Emilen kirli hava; cihazın içerisindeki yüksek filtreleme gücüne sahip filtrelerden süzülerek egzost borusundan binanın dışına verilir. Tekrar evin içerisinde sirküle etmez. Göz ile görülmeyen, alerjiye neden olan polenleri ve toz böceklerini direkt olarak ana üniteye taşıdığı için astım hastaları bile temizlik yapılan odada daha temiz bir havayı teneffüs edebilirler.
Temizliğinizi bitirdiğinizde el setinden anahtarı kapatmanız yada hortumu prizden çekmeniz sistemi kapatmaya yetecektir.
Standart süpürge hortumlarımız 9 mt.dir. Bina içi süpürge priz tesisatı planlaması buna göre yapılır. Süpürge setinde bir binayı süpürmek için gerekli bütün aksesuarlar bulunur.
Ana süpürge üniteleri makine dairesine yada dışarı ile temas eden herhangi bir noktaya yerleştirilir.

Paylaş