yatay-tikali-tuvalet-acma-tesisatci-usta-tamirci-servis-firma-1-2006x760

Tuvalet Açma (Kameralı Görüntüleme)

Tuvalet kağıdı ve ıslak mendil kullanımının artması sonucu, tuvalet tıkanması sorunu bununla doğru orantılı artış göstermiştir. Kameralı tuvalet açma sayesinde evinizde herhangi bir yer kırılmadan tuvalet tıkanıklığı açılmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı durumunda yanlış müdahale yapılıp başka arızalara sebebiyet verilmemelidir.
Öncelikle hatalı bir işlem yapmamanız için evinizde veya işyerinizde meydana gelen tuvalet tıkanıklığı durumunda ne yapmanız gerekiyor bunları inceleyelim.

İlk olarak tuvaletiniz tıkandıysa pisliğin gitmesi için sürekli su dökmeyiniz
Ev hanımları bazen temizlik sonrası kirli suyu tuvalet giderine dökerler. Şayet böyle bir durum varsa kirli suyun içinde temizlik bezi unutulmuş olabilir. Bezin daha ileri noktalara gitmemesi için su dökmek doğru olmayacaktır.
Binanızdaki diğer dairelerde tuvalet tıkanıklığı sorunu olup olmadığını sorunuz. Bina ana gider borusu tıkandığında daire içindeki tuvaletlerden su gitmediği için tıkanır. Şayet böyle bir durum varsa ana gider borunuzun tıkanıklığı açılması gereklidir.
Ana gider borusu tıkanıklığı açıldıktan sonra binadaki dairelerde tuvalet tıkanıklığının devam edip etmediği kontrol edilmelidir. Kameralı tuvalet açmanın en büyük avantajlarından bir tanesi tuvalet tıkanması açıldıktan sonra sorunun neden kaynaklandığını ve bundan sonraki aşamalarda tekrarlama olasılığını kontrol edilmesidir.

TUVALET TIKANIKLIĞINI NE AÇAR?
• Yukarıda belirttiğimiz gibi şayet tuvaletinize temizlik bezi düştüyse ucu kancalı demir bir tel yardımı ile gider deliğine düşen bezi alabilirsiniz. Bu işlemi yaparken gider borularının kırılmamasına karşın dikkatli olunmalıdır
• Şayet tıkanıklık büyük boyutta değilse yapı malzemeleri satılan yerlerden alacağınız aparatlar aracılığı ile tuvalet tıkanıklığını açmanız mümkün olabilir.
• Yine yapı malzemelerinde satılan pompa aracılığı ile tuvalet tıkanıklığını açmayı deneyebilirsiniz.

Kamerası olmayan tuvalet tıkanıklığı servislerine güvenebilir miyim?
Kırmadan tuvalet açma işlemi kamerası olmayan tesisatçılar tarafından yapılırsa, gider borularınızda olan sorunlar tespit edilemez. Dolayısıyla gider borularınızda olan bir sorundan dolayı tuvaletinizin tekrar tıkanıp tıkanmayacağı hakkında bilgili olamazsınız.
Tuvaletiniz içine yabancı maddeler atmadığınız halde sürekli tıkanıyorsa gider borularınızda veya bina ana borularında bir sorun vardır. Kesin çözüm için kameralı tuvalet tıkanıklığı servisi hizmeti almanız şarttır. Aksi takdirde en olmadık zamanda tuvaletiniz tıkanır ve zor durumda kalırsınız.

Paylaş